Jakie ćwiczenia wykonywać po porodzie?

Ćwiczenia po porodzie muszą być dopasowane do sprawności fizycznej mamy oraz jej indywidualnych możliwości. Niektóre ćwiczenia będą dawały lepsze rezultaty, inne gorsze, wszystko zależy od nas. 

Najlepiej zacząć od wykonywania lekkich ćwiczeń, poród to dla kobiecego organizmu bardzo duży wysiłek, dlatego warto przeżyć połóg w spokoju i zbytnio się nie przemęczać, szczególnie jak czujemy, że organizm odmawia posłuszeństwa. Można zacząć po prostu od zwykłych spacerów z dzieckiem, nie zaszkodzą także podstawowe ćwiczenia wzmacniające dno miednicy oraz rozciąganie kręgosłupa. Jeżeli nie odczuwamy podczas ćwiczeń żadnego bólu, to dobry znak, gdy pojawia się dyskomfort, lepiej odczekać jeszcze chwilę. Nie warto przesadzić z ilością ćwiczeń i obciążeniem organizmu, przed rozpoczęciem treningów, najlepiej skonsultować się z lekarzem. 

Oczywiście dużo zależy od tego, czy przed ciążą kobieta była aktywna fizycznie. Jeżeli tak, to powrót do formy sprzed ciąży, z pewnością będzie łatwiejszy. W końcu nawet w ciąży, wiele kobiet ćwiczy i nie ma w tym nic złego, to dbanie nie tylko o ciało, ale o zdrowie. Nie można po zajściu w ciążę jeść i unikać aktywności fizycznej. Sport jest bardzo ważnym elementem i warto włączyć regularną aktywność fizyczną do swojego życia.

Więcej o ćwiczeniach po porodzie dowiesz się na: https://www.movuto.pl/aktywnosc-kobiet-po-porodzie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *